SPOŘÍCÍ ÚČET BEZ POPLATKŮ

kontakt  |  spořící účty  |  srovnání spořících účtů 2020

Jste zde: Spořící účet bez poplatků >  Jak co nejlépe využít stavební spoření?

SPOŘÍCÍ ÚČTY A SPOŘENÍ

Jak co nejlépe využít stavební spoření?

Stavební spoření patří mezi nejoblíbenější spořící nástroje a proto o něm píšu ve společnosti spořících účtů. Je to vlastně termínovaný vklad, obvykle na minimálně 6 let s předem daným výnosem. 

Největší výhodou stavebního spoření je příspěvek až 2 000 korun ročně od státu. Ten řadu let zpátky byl ještě výhodnější, moje první smlouva byla s příspěvkem 4 500 Kč, což znamenalo za 6 let 27 000 Kč navíc. 

Jak získat 2 000 korun? Stačí poslat ročně na účet vaší smlouvy u jedné z pěti stavebních spořitelen 20 000 korun. Tedy asi 1 700 Kč měsíčně. Zůstatek je úročen, cca 0,6% až 1,3% ročně, ale očekává se růst. Přesto je sazba nižší než na spořících účtech, vyplatí se tedy mít peníze celý rok na spořícím účtu a na konci roku je převést na stavební spoření.  

Další výhodou je pojištění vkladů u stavebního spoření a to až do výše ekvivalentu 10 tisíc eur. 

Pozor na:

  • poplatek za uzavření smlouvy - v různých akcích bývá odpuštěný
  • poplatek za vedení účtu - obvykle 360 Kč ročně
  • poplatek za předčasné ukončení spoření

Speciální rada od finančního poradce:
„Smlouvy uzavírané před koncem roku vypovědět tak, aby výpovědní lhůta překročila kalendářní rok. Ideálně vypovědět smlouvu v říjnu. Poslat peníze za celý stávající rok, v lednu poslat peníze za další rok a začátkem února přijdou všechny peníze na účet. Takovým způsobem se dá získat ještě další státní podpora (za 7. rok spoření), která bude sice vyplacena až napřesrok, ale bude.“

Zveřejněno: 23. 11. 2021

Naše tipy:
Chcete zde mít kvalitní zpětný odkaz? Pište na ondilla@seznam.cz

MAJITEL SPOŘÍCÍHO ÚČTU

Spořící účet mám 4 roky a za tu dobu jsem na úrocích vydělala asi 10 tisíc korun. Neplatila jsem žádné poplatky, u tohoto spořícího účtu platí banka.

Miroslava Nováková, 59 let, Zlín

 
 

© Stránky provozuje Miloslav Ondilla, DiS., IČ 677 23 021, Vodní 19, Mohelnice

Nejedná se o oficiální stránky žádné bankovní instituce.