SPOŘÍCÍ ÚČET BEZ POPLATKŮ

kontakt  |  spořící účty  |  srovnání spořících účtů 2020

Jste zde: Spořící účet bez poplatků >  Spořící účty v březnu 2021

SPOŘÍCÍ ÚČTY A SPOŘENÍ

Spoření s ČSOB (26. 11. 2022)

Spořící účty v březnu 2021

Aktuální situace na trhu, zejména nízká repo sazba ČNB (0,25%) nenahrává spořícím účtům. Banky snižují nabízené sazby, nejvýše se dostanete na 1% u Hello Bank. 

Z trhu navíc zmizí oblíbené ING Konto, které dokázalo zajímavým marketingem a nabídkou bonusů přilákat desítky tisíc střadatelů. Majitelé ING Konto mohou využít nabídku banky a přejít k Raiffeisen bank s úročením 1% na následující rok a získat navíc bonus 500 Kč. 

Hello Bank nabízí 1% pro vklady do 200 tisíc korun

Nejvýhodnější aktuální nabídku najdete u Hello Bank (BNP Paribas, dříve v Česku jako Cetelem). Ta všem nabízí bez dalších podmínek úročení 1% ročně. 

Stříbrná medaile patří Equa Bank a sazbě 0,70%. Klient ji získá, pokud aspoň třikrát v měsíci zaplatí kartou, nebo aktuální hodnota jeho investic v posledním dni v měsíci bude aspoň 50 tisíc korun.

A na třetí příčce je Air Bank s 0,60% při platbě kartou aspoň 5x měsíčně. Tedy obě sazby jsou určeny spíše majitelům běžného účtu u zmíněných bank. 

Problémy do budoucna. Sazby se budou snižovat

Bohužel všechny banky již oznamují snížení sazeb na spořících účtech. Air Bank a Equa bank od dubna na 0,40 procenta a Hello bank! od května na 0,60 procenta.

Otázkou je delší budoucnost, v případě rostoucí inflace se dá očekávat zvyšování sazeb a opětovný růst úročení. 

Kam uložit do spoření půl miliónu korun?

Ptám se záměrně na spoření, protože vyšší částky, které nepotřebujete mít ihned k dispozici se vyplatí investovat (např. zlato za minulý rok rostlo o 25%, nyní sice kleslo, ale očekává se s prodlužující se pandemií koronaviru jeho opětovný růst). 

Pokud chcete mít i takto vysokou částku k dispozici ihned a nenechat ji ležet neúročenou na běžnému účtu, nejlepší podmínky nabízí Moneta Bank. Jí poskytovaný Spořicí účet Spoříto je aktuálně úročen základní sazbou 0,25 procenta p. a. a klient může za aktivní využívání běžného účtu (kreditní příjem alespoň 20 tisíc a minimálně pět odchozích plateb) získat ještě bonusovou sazbu ve stejné výši. Tedy celkem 0,5% ročně, což při vkladu 500 000 Kč znamená výnos necelých 2 500 Kč. 

Zveřejněno: 22. 3. 2021

Naše tipy:
Chcete zde mít kvalitní zpětný odkaz? Pište na ondilla@seznam.cz

MAJITEL SPOŘÍCÍHO ÚČTU

Spořící účet mám 4 roky a za tu dobu jsem na úrocích vydělala asi 10 tisíc korun. Neplatila jsem žádné poplatky, u tohoto spořícího účtu platí banka.

Miroslava Nováková, 59 let, Zlín

 
 

© Stránky provozuje Miloslav Ondilla, DiS., IČ 677 23 021, Vodní 19, Mohelnice

Nejedná se o oficiální stránky žádné bankovní instituce.