SPOŘÍCÍ ÚČET BEZ POPLATKŮ

kontakt  |  spořící účty  |  srovnání spořících účtů 2020

Jste zde: Spořící účet bez poplatků >  Co vás zajímá u spořících účtů? Výsledky průzkumu nepřekvapí

SPOŘÍCÍ ÚČTY A SPOŘENÍ

Co vás zajímá u spořících účtů? Výsledky průzkumu nepřekvapí

V září se Raiffeisen bank ptala v průzkumu na nejdůležitější parametr spořících účtů. A je to nepřekvapivě úroková sazba.

Prostřednictvím platformy Instant Research se banka ptala 880 respondentů na aspekty nově zakládaných účtů na spoření. A přibližně dvě třetiny dotazovaných označily za nejdůležitější právě úrokovou sazbu. 

Úroková sazba je nejzásadnějším ukazatelem pro 64 procent Čechů, pro deset procent není naopak důležitá vůbec. Z tázaných 17% respondentů aktivně vyhledává časově omezené akce spořících účtů a přesunuje finance na zvýhodněné účty. Více majitelů účtů však tyto akce nesleduje, těch je asi třetina.

"Úroky na spořicích účtech často nepokryjí ani inflaci. Není proto divu, že mnoho lidí vyhledává akční nabídky bank, aby o své finance zbytečně nepřicházeli," uvedla mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká.

Účty rádi zakládáme a spravujeme on-line

Více než polovina dotazovaných (53%) upřednostňuje založení účtu online a dvě třetiny by si účet bez možnosti obsluhy přes internet ani nezaložily.

Z pohledu stávajícího spořicího účtu se více než čtvrtina dotazovaných (28 procent) snaží pravidelně využívat jakoukoliv nabídku, která dokáže jejich úspory lépe zhodnotit. Ještě o něco více lidí (29 procent) už nějakou nabídku využilo a necelá polovina (44 procent) jednoduše posílá peníze na spořicí účet a o více se nestará.

 

Zveřejněno: 7. 12. 2020

Naše tipy:
Chcete zde mít kvalitní zpětný odkaz? Pište na ondilla@seznam.cz

MAJITEL SPOŘÍCÍHO ÚČTU

Spořící účet mám 4 roky a za tu dobu jsem na úrocích vydělala asi 10 tisíc korun. Neplatila jsem žádné poplatky, u tohoto spořícího účtu platí banka.

Miroslava Nováková, 59 let, Zlín

 
 

© Stránky provozuje Miloslav Ondilla, DiS., IČ 677 23 021, Vodní 19, Mohelnice

Nejedná se o oficiální stránky žádné bankovní instituce.