SPOŘÍCÍ ÚČET BEZ POPLATKŮ

kontakt  |  spořící účty  |  srovnání spořících účtů 2020

Jste zde: Spořící účet bez poplatků >  Koronavirus a spoření

SPOŘÍCÍ ÚČTY A SPOŘENÍ

Koronavirus a spoření

V médiích nejvíce skloňovaným slovem posledních týdnů a bohužel i následujících měsíců je koronavirus, nebo také CoVid, CoVid-19, jak chcete. Jak souvisí pandemie viru se spořením? 

Pandemie koronaviru bude mít kromě akutních zdravotních důsledků i extrémní dopad na světovou ekonomiku. Jelikož žijeme v globalizovaném, propojeném světě, tak Covid ovlivní každého z nás. Je také jen na každém z nás, jak z nevyhnutelného ekonomického poklesu vyjde. 

Spořit, nebo nespořit v době krize?

Základní poučka, kterou už ale nespíš nestihnete realizovat, zní spořit v době růstu. Odkládat si 10-20% příjmů na horší časy, které mohou, jak všichni nyní zažíváme v reálném čase, opravdu přijít kdykoliv. 

Pokud máte nyní odložené na spořících účtech, nebo na běžném účtu částku, která vám pokryje výdaje na 3 měsíce a déle, tak máte vyhráno. V opačném případě budete muset omezit výdaje, případně využít (vy nebo váš zaměstnavatel), některou z nabízených státních pomocí. 

Pokud vás aktuální krize ekonomicky příliš nezásahla a nadále máte dostatečné příjmy, tak neváhejte a začněte ihned spořit. 

Naspořené peníze můžete využít v době krize k investicím. 

Článek bude aktualizován.

 

Zveřejněno: 1. 4. 2020

Naše tipy:
Chcete zde mít kvalitní zpětný odkaz? Pište na ondilla@seznam.cz

MAJITEL SPOŘÍCÍHO ÚČTU

Spořící účet mám 4 roky a za tu dobu jsem na úrocích vydělala asi 10 tisíc korun. Neplatila jsem žádné poplatky, u tohoto spořícího účtu platí banka.

Miroslava Nováková, 59 let, Zlín

 
 

© Stránky provozuje Miloslav Ondilla, DiS., IČ 677 23 021, Vodní 19, Mohelnice

Nejedná se o oficiální stránky žádné bankovní instituce.