SPOŘÍCÍ ÚČET BEZ POPLATKŮ

kontakt  |  spořící účty  |  srovnání spořících účtů 2020

Jste zde: Spořící účet bez poplatků >  ČNB zvyšuje úrokové sazby. Měly by se zvýšit sazby vkladů

SPOŘÍCÍ ÚČTY A SPOŘENÍ

ČNB zvyšuje úrokové sazby. Měly by se zvýšit sazby vkladů

Česká národní banka přistupuje k opětovnému zvýšení základní úrokové sazby. Po červnovém navýšení jde o růst opět o čtvrt procentního bodu na 1,25%.

Vyšší sazby ČNB se budou promítat samozřejmě i do sazeb na finančním trhu, hypoteční sazby tak budou dále růst. Důvodem pro zvýšení sazby byla slabší než očekávaná hodnota české koruny. 

Tuzemská ekonomika včetně inflace díky tomu nebyla ochlazována silnějším kurzem a bylo potřeba měnové podmínky utáhnout vyššími sazbami. Tento krok centrálních bankéřů byl podle analytíku ING Bank v pořádku, jelikož pro současnou kondici tuzemské ekonomiky jsou vyšší úrokové sazby vesměs žádoucí.

Na tak vysoké hodnotě poprvé od rok 2009

Na hodnotě 1,25% byla úroková sazba naposledy na konci roku 2009. Očekává se ale další zvyšování sazeb, což kromě zdražení hypoték přinese i navyšování úroků na spořicích účtech.

Úrokové sazby hypotečních úvěrů očekávájí růst ke 3% na konci roku. Brzdou růstu však může být zpřísnění podmínek pro poskytování úvěrů, které vyvolá konkurenční boj o bonitní zákazníky mezi bankami.

 

Zveřejněno: 14. 8. 2018

Naše tipy:
Chcete zde mít kvalitní zpětný odkaz? Pište na ondilla@seznam.cz

MAJITEL SPOŘÍCÍHO ÚČTU

Spořící účet mám 4 roky a za tu dobu jsem na úrocích vydělala asi 10 tisíc korun. Neplatila jsem žádné poplatky, u tohoto spořícího účtu platí banka.

Miroslava Nováková, 59 let, Zlín

 
 

© Stránky provozuje Miloslav Ondilla, DiS., IČ 677 23 021, Vodní 19, Mohelnice

Nejedná se o oficiální stránky žádné bankovní instituce.