SPOŘÍCÍ ÚČET BEZ POPLATKŮ

kontakt  |  spořící účty  |  srovnání spořících účtů 2020

Jste zde: Spořící účet bez poplatků >  Jak uspořit na výdajích domácnosti?

SPOŘÍCÍ ÚČTY A SPOŘENÍ

Spoření s ČSOB (26. 11. 2022)

Jak uspořit na výdajích domácnosti?

Z průzkumu ING Bank vyplývá, že tři čtvrtiny českých domácností vydávají nejvíce peněz za bydlení a nákup potravin. Pro 40 % českých domácností jsou největší položkou výdaje na bydlení ve formě hypotéky či nájmu. A s těmi lze sotva něco udělat.

Samotní účastníci průzkumu uvedli, že pokud by museli měsíčně ušetřit 1 000 Kč, omezili by návštěvy restaurací, nákupy oblečení a spotřebního zboží, případně volnočasové aktivity. V minulých letech Češi skutečně snížili výdaje za potraviny a nealko nápoje, obědy v restauračních zařízeních, za pohonné hmoty a dopravu, ale i za zdravotnické potřeby a léky.

Uspořit se dá i pravidelným odkládáním peněz, třeba menších částek

I při snaze ušetřit bývají ovšem domácí rozpočty napružené, a v nečekaných situacích neudržitelné. Stačí, když se zpozdí příjem, přijde nečekaně vysoký účet za energie, živitele rodiny zachvátí chřipka a podobně. Proto by každá domácnost, stejně jako jednotlivec, měla mít finanční rezervu. Ideálně ve výši alespoň šestinásobku měsíčního příjmu. Doporučuje se odkládat měsíčně stranou třeba i pár stokorun, nejlépe tam, kde peníze nesvádějí k utrácení, avšak jsou ihned dostupné.

Creditas, od 1. ledna 2017 TOP spořicí účet

K tomuto účelu se hodí spořicí účty, které mají po loňské stagnaci opět atraktivnější úrokové sazby. Konkrétně úrok nové banky Creditas je 1,1 %, a to bez omezení maximální výše vkladu. Skládá se z fixní části 0,5 % a bonusové části 0,6 %. Tu získáte na konci čtvrtletí, pokud v této době ze spořicího účtu Creditas nic nevyberete. Creditas nabízí i každodenní bankovní služby bez poplatků a transakce v cizích měnách.

Zveřejněno: 10. 2. 2017

Naše tipy:
Chcete zde mít kvalitní zpětný odkaz? Pište na ondilla@seznam.cz

MAJITEL SPOŘÍCÍHO ÚČTU

Spořící účet mám 4 roky a za tu dobu jsem na úrocích vydělala asi 10 tisíc korun. Neplatila jsem žádné poplatky, u tohoto spořícího účtu platí banka.

Miroslava Nováková, 59 let, Zlín

 
 

© Stránky provozuje Miloslav Ondilla, DiS., IČ 677 23 021, Vodní 19, Mohelnice

Nejedná se o oficiální stránky žádné bankovní instituce.