SPOŘÍCÍ ÚČET BEZ POPLATKŮ

kontakt  |  spořící účty  |  srovnání spořících účtů 2020

Jste zde: Spořící účet bez poplatků >  Nejlepší spořící účty 2016 - 5 vlastností, které musí spořící účet mít!

SPOŘÍCÍ ÚČTY A SPOŘENÍ

Nejlepší spořící účty 2016 - 5 vlastností, které musí spořící účet mít!

Jaké mají být vlastnosti nejlepšího spořícího účtu? Ptali jsme se finančních odborníků a vybrali jsme 5 nejčastějších odpovědí.

Spořící účty již nejsou tak výhodnou formou spoření a zhodnocování úspor, jako před několika lety, přestou jsou bezpečnou možností, jak nenechat peníze pouze prodělávat na běžném účtu. 

1. Spořící účty bez nutnosti mít běžný účet u banky

Řada bank nabízí výhodnější úrokové sazby, nebo další bonusy pouze, když máte ke spořícímu účtu zřízený i běžný účet. A některé banky dokonce spořící účty neposkytují bez běžného účtu. 

2. Spořící účty bez poplatků za vedení účtu

I dnes najdete spořící účty s poplatky, které při dnešních nízkých sazbách znamenají v praxi většinou prodělek na spořícím účtu. 

3. Spořící účty bez výpovědní lhůty

Stejně jako u bodu 1, některé banky podmiňují výhodnější podmínky pouze pokud se zřeknete možnosti mít peníze hned k dispozici. Výpovědní doba se pohybuje od 7 dnů až do měsíce.

4. Spořící účty bez omezení výše vkladu

Dnes se již nesetkáte se spořícím účtem, který by byl absolutně bez omezení. Některé banky mají jako podmínku minimální vklad, téměř všechny pak úrokové sazby rozlišují dle výše vkladu. Setkáte se tak s nabídkami zajímavého zúročení pouze pro vklady do určíté výše.

5. Spořící účty s bonusy

Pátý tip je velmi obecný. Řada bank však ke spořícím účtům nabízí různé bonusy, které jsou spjaty s používáním platební karty, investováním apod. 

Zveřejněno: 22. 7. 2016

Naše tipy:
Chcete zde mít kvalitní zpětný odkaz? Pište na ondilla@seznam.cz

MAJITEL SPOŘÍCÍHO ÚČTU

Spořící účet mám 4 roky a za tu dobu jsem na úrocích vydělala asi 10 tisíc korun. Neplatila jsem žádné poplatky, u tohoto spořícího účtu platí banka.

Miroslava Nováková, 59 let, Zlín

 
 

© Stránky provozuje Miloslav Ondilla, DiS., IČ 677 23 021, Vodní 19, Mohelnice

Nejedná se o oficiální stránky žádné bankovní instituce.