SPOŘÍCÍ ÚČET BEZ POPLATKŮ

kontakt  |  spořící účty  |  srovnání spořících účtů 2020

Jste zde: Spořící účet bez poplatků >  Spořící účet KB - spoření u Komerční banky, je výhodné?

SPOŘÍCÍ ÚČTY A SPOŘENÍ

Spořící účet KB - spoření u Komerční banky, je výhodné?

Sláva spořících účtů je s klesajícími sazbami tatam. Nadále je však nabízejí prakticky všechny banky. Nízké úrokové sazby kompenzují různými bonusy. Jak je tomu u Komerční banky?

Komerční banka nabízí se spořícím účtem systém bonusů - lepší úrok, než na běžném účtu (to je samozřejmost), odměny za používání platební karty a za investování. Peníze máte k dispozici kdykoliv, bez výpovědní lhůty.

Peníze jsou tedy úročeny u KB základní a bonusovou sazbou. Více dále v článku. Základní sazbu garantuje banka po kalendářní pololetí. Vzhledem k vývoji na finančních trzích lze nyní předpokládat, že sazba bude spíše klesat. Aktuálně je základní sazba ale pouhých 0,01%, pouze pokud využíváte platební kartu a utratítě měsíčně minimálně v pěti platbách 5 000 Kč a výše, tak je sazba 0,04%. Pokud využíváte některý z investičních produktů, tak je sazba 0,5%. 

Spořící konto je určeno majitelům běžného účtu u KB a je poskytováno bez poplatku za vedení účtu. K jeho založení je třeba být starší 18 let a připravit si dva doklady totožnosti.

Základní sazba je ovšem nevýhodná a systém bonusů poměrně složitý. Na trhu je řada výhodnějších spořících produktů.

 

Zveřejněno: 12. 5. 2016

Naše tipy:
Chcete zde mít kvalitní zpětný odkaz? Pište na ondilla@seznam.cz

MAJITEL SPOŘÍCÍHO ÚČTU

Spořící účet mám 4 roky a za tu dobu jsem na úrocích vydělala asi 10 tisíc korun. Neplatila jsem žádné poplatky, u tohoto spořícího účtu platí banka.

Miroslava Nováková, 59 let, Zlín

 
 

© Stránky provozuje Miloslav Ondilla, DiS., IČ 677 23 021, Vodní 19, Mohelnice

Nejedná se o oficiální stránky žádné bankovní instituce.