SPOŘÍCÍ ÚČET BEZ POPLATKŮ

kontakt  |  spořící účty  |  srovnání spořících účtů 2020

Jste zde: Spořící účet bez poplatků >  Češi začínají více utrácet, spoření není tak výnosné

SPOŘÍCÍ ÚČTY A SPOŘENÍ

Češi začínají více utrácet, spoření není tak výnosné

Zdá se, že se mění trend ve spoření. Tuzemští střadatelé začínají více utrácet. Příčinou jsou nižší úrokové sazby a nízká výnosnost spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Tytam jsou tří a víceprocentní roční výnosy ze zajištěných spořicích, nebo dokonce běžných účtů. Většna současných spořicích účtů vám přinese kolem jednoho procenta ročně a termínované vklady nejsou o mnoho vyšší. I proto začínají lidé více spořit, jak oznámila Česká televize.

Méně výnosné je i stavební spoření, jehož zúročení kleslo na 1 procento ročně a od roku 2010 je rovněž výrazně nižší státní podpora (2 tisíce místo 4500 Kč).

Přesto je stavební spoření díky státní podpoře stále nejvýnosnějším spořením na trhu. Reálné zhodnocení o započtení inflace bylo s připsáním státní podpory loni kolem 4%. To vám často nenabídne ani odvážnější investice. Mezi ně patří akcie, drahé kovy, nebo investice do P2P půjček (půjčování mezi lidmi).

Zveřejněno: 18. 4. 2016

Naše tipy:
Chcete zde mít kvalitní zpětný odkaz? Pište na ondilla@seznam.cz

MAJITEL SPOŘÍCÍHO ÚČTU

Spořící účet mám 4 roky a za tu dobu jsem na úrocích vydělala asi 10 tisíc korun. Neplatila jsem žádné poplatky, u tohoto spořícího účtu platí banka.

Miroslava Nováková, 59 let, Zlín

 
 

© Stránky provozuje Miloslav Ondilla, DiS., IČ 677 23 021, Vodní 19, Mohelnice

Nejedná se o oficiální stránky žádné bankovní instituce.