SPOŘÍCÍ ÚČET BEZ POPLATKŮ

kontakt  |  spořící účty  |  srovnání spořících účtů 2020

Jste zde: Spořící účet bez poplatků >  Jak nejlépe spořit peníze

SPOŘÍCÍ ÚČTY A SPOŘENÍ

Jak nejlépe spořit peníze

Spoření má u nás velkou tradici, a i když jsou dnes finanční produkty inovované, stále platí, že nejlepší je začít šetřit peníze co nejdříve. Ať už na „horší časy“, pokrytí neočekávaných výdajů, bydlení, automobil nebo dovolenou.

Efektivní spoření vychází z osobní motivace každého člověka, přesně definovaného cíle a plánu. Odborníci doporučují vytvořit si především rezervu ve výši šestinásobku průměrného příjmu.

Klíčové je nesejít z cesty ke splnění dlouhodobých cílů

Častou motivací ke spoření je také pořízení nemovitosti, zajištění vzdělání dětí či přilepšení k penzi. Všechna finanční rozhodnutí jsou provázána, proto je tak důležité jejich průběžné plánování a vyhodnocování. I pokud využíváte služeb poradce, nezapomínejte být stále vy tím hlavním činitelem v nakládání se svými financemi.

První krok k úspěšnému spoření je převést peníze pryč z běžného účtu, protože tam jen svádějí k utrácení a zároveň ztrácejí na hodnotě. Atraktivní úročení dnes nabízí spořicí účty, jejichž zřízení a vedení je většinou zdarma. Peníze se na ně dají ukládat kdykoliv, v jakékoliv výši, a pro případ náhlé potřeby jsou vždy dostupné. 

Zveřejněno: 6. 11. 2014

Naše tipy:
Chcete zde mít kvalitní zpětný odkaz? Pište na ondilla@seznam.cz

MAJITEL SPOŘÍCÍHO ÚČTU

Spořící účet mám 4 roky a za tu dobu jsem na úrocích vydělala asi 10 tisíc korun. Neplatila jsem žádné poplatky, u tohoto spořícího účtu platí banka.

Miroslava Nováková, 59 let, Zlín

 
 

© Stránky provozuje Miloslav Ondilla, DiS., IČ 677 23 021, Vodní 19, Mohelnice

Nejedná se o oficiální stránky žádné bankovní instituce.