SPOŘÍCÍ ÚČET BEZ POPLATKŮ

kontakt  |  spořící účty  |  srovnání spořících účtů 2020

Jste zde: Spořící účet bez poplatků >  Víte, kdy se slaví Světový den spoření?

SPOŘÍCÍ ÚČTY A SPOŘENÍ

Víte, kdy se slaví Světový den spoření?

U nás téměř neznámý svátek je velice oblíbený třeba v sousedním Rakousku a slaví se poslední říjnový den.

Světový den spoření slaví 31.10. v Rakousku především banky a jejich klienti. Banky nechávají zájemce nahlédnout do zákulisí jejich práce a mají pro klienty připraveny různé motivační akce a bonusy. Ke Světovému dnu spoření se u nás přidala ING Bank a nabízí novým klientům o procento vyšší úrok na spořícím účtu ING Konto - nadprůměrných 2,75 procenta.

Češi spoří rádi, ale jsou spíše konzervativní

Češi stále největší část svých úspor drží na běžném účtu. Důvodem je nechuť ke změnám a nedůvěra k novým produktům. Významnou část úspor drží lidé i doma v hotovosti. Oblíbené jsou ovšem i stavební spoření a spořící účty, jedním z prvních je ING Konto.

Světový den spoření vznikl již pro 1. světové válce

Světový den spoření byl vyhlášen jiř 31. října 1924 na Mezinárodním kongresu spořitelen v Miláně. Cílem bylo zvýšit povědomí o důležitosti spoření mezi běžnými střadateli. V současnosti je cílem, aby lidé alespoň v tento den zvážili, zda jsou jejich úspory dostatečné a aby pro ně případně tento den byl impulsem pro to, aby se spořením začali.

Pokud vyjde 31. říjen na víkendový den, slaví se svátek obvykle předcházející pracovní den. Letos vychází Světový den spoření na středu.

 

Zveřejněno: 28. 9. 2012

Naše tipy:
Chcete zde mít kvalitní zpětný odkaz? Pište na ondilla@seznam.cz

MAJITEL SPOŘÍCÍHO ÚČTU

Spořící účet mám 4 roky a za tu dobu jsem na úrocích vydělala asi 10 tisíc korun. Neplatila jsem žádné poplatky, u tohoto spořícího účtu platí banka.

Miroslava Nováková, 59 let, Zlín

 
 

© Stránky provozuje Miloslav Ondilla, DiS., IČ 677 23 021, Vodní 19, Mohelnice

Nejedná se o oficiální stránky žádné bankovní instituce.